ČASOPISY A ON-LINE PROJEKTY VYDAVATELSTVÍ BAUER MEDIA
Skrýt
nabídku
Zobrazit
nabídku

KVĚTNOVÉ ČÍSLO MĚSÍČNÍKU ESQUIRE JE RYZE ČESKÉ. VZDÁVÁ HOLD STOLETÍ SAMOSTATNÉ REPUBLIKY

2. 5. 2018 | České edice Esquire, mezinárodního měsíčníku životního stylu pro muže, nabízí poprvé v historii stoprocentně český obsah. Květnovým číslem uctívá česká redakce osobnosti, fenomény a události, které se v uplynulých sto letech zapsaly do historie samostatné republiky.

Ve své sondě za osobnostmi, jejichž význam daleko přesahuje české hranice, se redakce záměrně soustředila na jména nikoli notoricky známá – jen s několika výjimkami, jejichž nepřipomenutí by bylo jednoduše neakceptovatelné. A tak se v rubrice Co mě život naučil setkáváme s poctou prezidentům TGM a Václavu Havlovi. Další Češi, kteří ve svých profesích ohromili svět, jsou již žijící mimořádné talenty, například botanik Václav Větvička, akrobat Dimitr Štaubert, publicista Petr Ludwig a desítky dalších, jež stojí za to poznat.

Časopis připomíná také obory, v nichž Češi ve své době předběhli ostatní svět, zejména zázraky automobilového průmyslu mezi válkami, anebo fenomén českého lázeňství a minerálních vod z léčivých pramenů. Možná vás překvapí příklad unikátního českého hrdinství, kdy skupina našich legionářů svedla úspěšnou námořní bitvu na jezeře Bajkal.

A abychom si století republiky uvědomili v čase, pěkně krok za krokem, redakce nabízí velké kalendárium mapující historii samostatného státu v kontextu se světovými událostmi včetně Špejbla, Lidových milicí, přechodu Antarktidy, odstřelu Stalinova pomníku na Letné či zprovoznění tunelu Blanka.

Kalendář vydání časopisů
Úterý
25 / 9
Claudia č. 39
Čas pro hvězdy č. 39
Rytmus života - Číselné křížovky č. 9
Týdeník Televize č. 40
Středa
26 / 9
Chvilka pro tebe č. 39
Nostalgie č. 10
Pestrý svět č. 39
Prima vychytávky č. 10
tina č. 39
TopGear č. 10
Čtvrtek
27 / 9
Cosmopolitan č. 10
Esquire č. 10
Motor č. 20
Napsáno životem č. 20