ČASOPISY A ON-LINE PROJEKTY VYDAVATELSTVÍ BAUER MEDIA
Skrýt
nabídku
Zobrazit
nabídku

KVĚTNOVÉ ČÍSLO MĚSÍČNÍKU ESQUIRE JE RYZE ČESKÉ. VZDÁVÁ HOLD STOLETÍ SAMOSTATNÉ REPUBLIKY

2. 5. 2018 | České edice Esquire, mezinárodního měsíčníku životního stylu pro muže, nabízí poprvé v historii stoprocentně český obsah. Květnovým číslem uctívá česká redakce osobnosti, fenomény a události, které se v uplynulých sto letech zapsaly do historie samostatné republiky.

Ve své sondě za osobnostmi, jejichž význam daleko přesahuje české hranice, se redakce záměrně soustředila na jména nikoli notoricky známá – jen s několika výjimkami, jejichž nepřipomenutí by bylo jednoduše neakceptovatelné. A tak se v rubrice Co mě život naučil setkáváme s poctou prezidentům TGM a Václavu Havlovi. Další Češi, kteří ve svých profesích ohromili svět, jsou již žijící mimořádné talenty, například botanik Václav Větvička, akrobat Dimitr Štaubert, publicista Petr Ludwig a desítky dalších, jež stojí za to poznat.

Časopis připomíná také obory, v nichž Češi ve své době předběhli ostatní svět, zejména zázraky automobilového průmyslu mezi válkami, anebo fenomén českého lázeňství a minerálních vod z léčivých pramenů. Možná vás překvapí příklad unikátního českého hrdinství, kdy skupina našich legionářů svedla úspěšnou námořní bitvu na jezeře Bajkal.

A abychom si století republiky uvědomili v čase, pěkně krok za krokem, redakce nabízí velké kalendárium mapující historii samostatného státu v kontextu se světovými událostmi včetně Špejbla, Lidových milicí, přechodu Antarktidy, odstřelu Stalinova pomníku na Letné či zprovoznění tunelu Blanka.

Newsletter
Zdarma Vás upozorníme na nové
vydání Vašeho oblíbeného časopisu.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Kalendář vydání časopisů
Pondělí
21 / 5
Rytmus života č. 21
TV Plus 14 č. 11
TV Revue č. 11
Úterý
22 / 5
Claudia č. 21
Čas pro hvězdy č. 21
Recepty a křížovky CL č. 2
Týdeník Televize č. 22
Středa
23 / 5
Chvilka pro tebe č. 21
Nostalgie č. 6
Pestrý svět č. 21
tina č. 21